středa 18. prosince 2024

Mažu (se s tím)














Cukroví je hotové. Cukroví chutná. Cukroví mizí. Týden do Vánoc a minimálně třetina už je fuč. Musím ale souhlasit - nejlepší je prostě vždycky, když se "ještě nemá  jíst" :)


pondělí 9. prosince 2024

Než to vypukne




















Čas nejen o adventu, i když o věcech spojených s Vánocemi je to teď asi nejvíc. Jsem ráda, že mezi prací, domácností, Michalovým žlučníkem a mamky zlomenou rukou, stíhám i malé radosti. Něhy Báry Polákové a následný svařáček s kamarády k nim určitě patří..


sobota 23. listopadu 2024

Listopadový

























Moje "happy moments" z posledních dnů...
Látka Marimekko, kterou se mi podařilo sehnat. Bude z ní nové stínidlo na lampu i polštáře do obýváku, těším se moc.
Sobotních 22 kilometrů v Krkonoších, z Harrachova přes Voseckou boudu na Dvoračky a zpět.
Setkání s Renčou, klasické domácí povinnosti, odpoledně-večerní výšlap s Nikolou, který jsme si osladily ve Smiřické cukrárně a cestou zpátky obdivovaly západ slunce nad Labem. 
Teď už je venku bílo a všechno nabralo zase jiný nádech. Asi bych měla vyndat másla z mražáku a pomalu začít připravovat těsta na cukroví :)

 

† Tonička